niedziela, 4 listopada 2012

Akcja " KARTON ZAMIAST KONSERWANTÓW"

Moi Drodzy!


Właśnie rusza akcja organizowana przez TetraPak - KARTON ZAMIAST KONSERWANTÓW.

Celem akcji jest zachęcenie osób, które dbają o to co wkładają do garnka do korzystania z produktów przechowywanych w nowoczesnych, kartonowych opakowaniach TetraPak. Opakowania TetraPak zbudowane są w sposób, który zapewnia utrzymanie świeżości. Ich specjalna, wielowarstwowa budowa ma wyjątkowe właściwości ochronne i w wyjątkowy sposób zabezpiecza pakowane w nie produkty spożywcze. Dzięki takiemu przechowywaniu produktów możemy gotować w sposób bliższy naturze, dbając o zdrowie własne oraz zdrowie osób, dla których pichcimy. 

Ja w ramach mojego udziału w akcji w nadchodzącym tygodniu zaprezentuję Wam przepis na danie z użyciem właśnie produktów pakowanych w opakowania TetraPak.

Natomiast w kolejnym tygodniu (16.11.2012) zaproszę Was do udziału w konkursie z nagrodami, ale o tym w swoim czasie - w dzień ogłoszenia konkursu  przedstawię zasady i regulamin. 

Pozdrowienia serdeczne i słonecznej niedzieli :-)
Bursówka 

Po więcej informacji nt. akcji klikajcie tutaj:4 komentarze:

 1. Jedzenie z kartonu? Brrrr...
  Tetra Pak ma swój sposób? Ale jak tak zapakować w karton bez konserwantów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Amber, nie chodzi tu o gotowe dania z kartonu a jedynie o produkty, których każdy z nas pewnie częściej lub rzadziej, ale używa w swojej kuchni jak. np. kukurydza czy groszek konserwowy albo przecier pomidorowy. TetraPak pakuje w opakowania aseptyczne, najpierw pasteryzując, co powala na zredukowanie dodawanych konserwantów. Myślę, że można spróbować i samemu ocenić :)

   Usuń
 2. Ale ja rozumiem,że nie chodzi o gotowce z kartonów,tylko nie mogę uwierzyć,że produkty TetraPak to tylko pasteryzowanie...
  Konserwanty muszą być,pewnie w mniejszej ilości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ich ilość zredukowana jest do koniecznego minimum.

   Usuń

Dziękuję za odwiedzenie Try My Delish Dish i zapraszam ponownie :-)